Minecraft server SC-Riber

Revolutionary latest HUB server with cross-platform support and unique p2w-free game modes

HOW TO PROMOTE?
112 Position
Online
0 out of 500
112 place
99.93%
Voting for the server
Vote
940 votes
Players
Server description

LANG - EN
We have been in this industry for years, not being P2W, going beyond the constantly resetting, money-only servers. We are set up so you can play on a latest version server without the risk of server shutdown. Developing and continuing to develop with innovative and modern ideas that always consider the player, SC-
Try out Riber's proprietary systems and decide which server is the best.

"It's for the best, unless we do better."
Isn't that a pretentious word? No, the best in its industry, SC-
With Riber's unique features, you can have fun while playing on the server, and you can be ambitious and try to be the best among all players. Give our server a chance, you won't regret it.

"Compatibility beyond imagination."
Apart from being the latest server, it's the amazing SC-Riber compatibility that makes us who we are.
Our guards that prevent game errors against many problems that may occur on our server and add-ons that touch one by one. We claim to be the most suitable server in terms of integrations and compatibility problems. You can test our server to see if this claim is wrong.

LANG - TR
Sürekli sıfırlanan, sadece para odaklı olan sunucuların ötesine geçerek P2W olmayarak senelerdir bu sektördeyiz. Sunucunun kapanma riski olmadan son sürüm bir sunucuda oynamanız için kurulduk. Her zaman oyuncuyu düşünen yenilikçi ve modern fikirlerle gelişen ve gelişmesine devam eden SC-Riber'ın kendine has sistemlerini deneyerek en iyi sunucunun hangisi olduğuna karar verin.

"Biz daha iyisini yapmadığımız sürece en iyisi bu."
İddialı bir söz değil mi? Hayır, kendi sektöründe en iyisi olan SC-Riber'ın kendine özgü özellikleriyle sunucuda oynarken zevkle zaman geçirebilir ve hırslanıp bütün oyuncular arasında en iyisi olmaya çalışabilirsiniz. Sunucumuza bir kez şans verin, pişman olmayacaksınız.

"Hayal gücünün ötesindeki uyumluluk."
Son sürüm sunucu olmamızın dışında bizi biz yapan o muhteşem SC-Riber uyumluluğu. Sunucumuzda birçok oluşabilecek probleme karşı bulunan oyun hatalarını engelleyen koruyucularımız ve tek tek dokunan eklentiler. Entegrasyonları ve uyumluluk problemleri açısından en uygun sunucu olduğumuzu iddia ediyoruz. Bu iddiamızın yanlış olmadığını görmek için sunucumuzu test edebilirsin.

What affected the server position? updated 13 minutes ago
Complaints

If you do not like something on the server or its description is not true, you can use our complaint form. Specify the details of what happened and we'll figure it out.

Complain
Comments

In this section, only server SC-Riber is discussed with all its pluses and minuses. Advertising, swearing and insults are forbidden.

  Feedback